poniedziałek, 5 maja 2014

Rysunki postaci, czyli zacznijmy od końca

  Decyzja zapadła, blog będzie. Zmiany trwają: nazwa, choć nie mam pojęcia skąd taki pomysł, adres, częściowo nagłówek... Poczekamy zobaczymy :)

 Poszerzenie działalności bloga będzie ułatwieniem, bo prezentując autorską biżuterię od ponad dwóch lat ciężko czymś zaskakiwać. Pojawią się zdjęcia, książki, rysunki, projekty... Chyba wszystko to, co kocham, a na co łatwiej mi znaleźć czas na co dzień.

 Zaczniemy od rysunków, którymi żyję od pół roku. Rysunek tak naprawdę był w jakiejś części moim hobby od zawsze, ale jakoś tak już się działo, że nigdy nie brałam lekcji, a tworzyłam jedną pracę na pół roku... To było takie moje naiwne i powolne samouctwo. Dzięki przyjaciółce i jej namowom, za które z całego serca dziękuję, zaczęłam chodzić na luźne lekcje do studentów ASP. Trzy miesiące, niewiele, a jednak poczułam zainteresowanie na nowo! Wróciły chęci, pomysły... Sami spójrzcie. Wiem, że są nieprofesjonalne, ale narysowane z sercem. Poza tym dziś pokażę same postaci, portrety, które są najgorsze, ale za to najbardziej efektowne.Audrey Hepburn. Ze zdjęcia, które zna każdy... Ale i tak czułam, że muszę to narysować! Drugi portret w życiu. Oczywiście niedokończony, no bo ja i kończenie pracy? Rozmiar: A3Teraz pozwalam się śmiać! Hahaha, sama się śmieję :D
Te wielkie oczy... I małe usta... To moja pierwsza twarz w życiu, pierwszy portret, z którego byłam naprawdę dumna. Szybko się to zmienia jak widać! Rozmiar: A3To jedna z moich ostatnich prac i ostatnia postać. Rysowałam ją w całości na rozmiarze B2, ale nie dokończyłam, bo nie zdążyłam na zajęciach, a model nie figurka, do domu nie zabierzesz...

 Jak wrażenia? Mam jeszcze sporo martwej natury, projektów tatuaży, jakichś kwiatków... Wszystko w swoim czasie. Tymczasem pozdrawiam "nowych starych" czytelników :)

EDIT: zmiany adresu i nazwy nie będzie, mimo że nie pasują zupełnie do tego, o czym będę pisać. Jednak zmiana adresu stała się ogromną przeszkodą i problemem, więc już niech zostanie ;)

5 komentarzy:

 1. Bardzo się cieszę, że będziesz kontynuować blogowanie :) , rysunki są piękne.
  Zapraszam Cię także do odwiedzenia mojego bloga;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa... Ano wracam z przytupem :)

   Zaraz wpadam do Ciebie, pozdrawiam!

   Usuń
 2. Bardzo ładne te rysunki. Najlepszy chyba te ostatni :D
  Ja bym tak nie potrafiła namalować ludzi. Najbardziej umiem malować konie w galopie :D
  Pozdrawiam ;*

  Miśka
  misiayou97.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, staram się cały czas próbować czegoś nowego i tak naprawdę każda z tych prac to były jakieś postępy.
   Kiedyś rysowałam konie, to bardzo sympatyczny motyw... Może jeszcze kiedyś do niego wrócę :)

   Dzięki za komentarze! :>

   Usuń
 3. Przecież mówiłaś, że odremontowałaś bloga, a ja jakoś dopiero dziś na niego weszłam. (głupia ja :( )
  Bardzo, bardzo fajnie, że znowu coś się tu dzieje. Wiesz, że uwielbiam twoje rysunki, a wieśniaczka z chustką jest świetna.
  Czekam na dalsze posty
  Abientotaurevoiretbisous,
  K. :)

  OdpowiedzUsuń